51 29 64 45 - 031                               info@bcmtesting.com 

فک و فیکس کننده

برای انجام تست های کشش، فشار و خمش مواد مختلف براساس استانداردهای تعریف شده در صنایع فک‌ها و فیکسچرهای متفاوتی باید طراحی و ساخته شود. در این راستا شرکت صنعتی به‌چلیک متین به همراه دستگاه تست و کشش یونیورسال، فک‌ها و فیکسچرهای مختلفی طراحی و تولید کرده است.

 

 فک گیره ای

رایج ترین فک جهت انجام آزمایش تست کشش طیف وسیعی از مواد، فک گیره‌ای است. این فک با یک یا دو دستگیره با قابلیت تنظیم از یک یا دو طرف آزمونه را از طرف بالا و پایین ثابت نگه می‌دارد. این فک در کاربردهای مختلف تست کشش با ظرفیت‌های مختلف، دارای ابعاد متفاوتی است. جهت انجام آزمایش کشش اجسام غیر فلزی همچون لاستیک و اجسام فلزی همچون ورقه های نازک آلومینیومی در ظرفیت‌های مختلف بکار گرفته می شود.

فک و فیکس کننده گیره ای تنسایل

 فک گوه ای

فک گوه‌ای برای نگه داشتن آزمونه‌های صلب همچون مفتول، میلگرد و پروفیل با ضخامت‌های مختلف و سطح مقاطع گرد و مربعی بکار گرفته می‌شود. ساختار این فک به گونه‌ای طراحی شده است که با شروع تست و حرکت فک‌، درگیری فک با آزمونه بیشتر می‌گردد و امکان رها شدن آزمونه به حداقل می‌رسد

فک فیکس کننده گوه ای تنسایل

فک و فیکس کننده گوه ای جدید تنسایلفک و فیکس کننده گوه ای جدید تنسایل

Image 1 

 

 فک خمش فوم 

این فک مخصوص تست خمش فوم سقفی و ساندویچ پانل طراحی شده است. در تست خمش فوم، قسمتی از فوم با یک ابعاد مشخص در بین قسمت بالایی و پایینی فک قرار می‌گیرد و طی تست، آزمونه را در یک حالت سه نقطه‌ای تحت فشار و خمش قرار می‌دهد

فک و فیکس کننده خمش فوم تنسایلفک و فیکس کننده خمش فوم تنسایل

 

 فک سه نقطه ای خمش  

فک سه نقطه‌ای خمش جهت تست خمش اجسام صلب لاستیکی و فلزی با سطح مقطع گرد و یا مربعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بر روی قسمت پایینی این فک، آزمونه قرار می‌گیرد و قسمت بالایی فک بر روی وسط آزمونه فشار می‌آورد. لبه های نگهدارنده آزمونه فک پایین قابلیت تنظیم جهت قرار گرفتن آزمونه ها با طولهای مختلفی دارد.

فک و فیکس کننده سه نقطه ای تنسایل

 

 فک گیره ای کشش برای آزمونه های نازک و ضعیف   

این فک جهت کشش آزمونه‌های صلب با مقاومت و ضخامت کم مثلا دمبل آلومینیومی مورد استفاده در صنایع لوله‌های پنج لایه، مورد استفاده قرار می گیرد.  

فک و فیکس کننده کشش آلومینیوم تنسایل

 

 

 فک گیره ای کشش برای آزمونه های نازک و ضعیف   

این فک در کاربرد تست کشش نوار و تسمه های پلاستیکی با مقاومت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.    

فک و فیکس کننده تسمه پلاستیکی تنسایل

 

 فک درز جوش لوله های 5 لایه    

این فک جهت آزمایش درز جوش طولی لوله در لوله‌های پنج لایه با قطر داخلی 12 تا 35 میلی‌متر مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای انجام این تست، یک تکه لوله به طول 3 تا 4 سانتی‌متر در راستای عرضی توسط دو قسمت بالایی و پایینی فک نگه داشته می‌شود و از دو طرف کشیده می شود. با انجام این آزمایش میزان مقاومت درز جوش در راستای عرضی مشخص می‌گردد.  

فک و فیکس کننده لوله گیر تنسایل

 

 فک چسبندگی لوله های 5 لایه    

فک تست چسبندگی لوله جهت تست چسب بین لایه‌های لوله پنج لایه بکار برده می‌شود. برای انجام این تست، یک تکه از لوله بصورت عرضی در قسمت پایینی فک قرار می گیرد و لبه یکی از لایه‌های لوله در قسمت بالایی فک گیره‌ای قرار می‌گیرد.     

 فک و فیکس کننده تست چسبندگی لوله تنسایل

 

 فک فشار صفحه ای بلوک سیمانی     

فک فشار بلوک سیمانی جهت تست فشار بلوک های سیمانی و گچی استفاده می‌شود. برای انجام این تست‌، بلوک سیمانی یا گچی در بین دو صفحه فک قرار می‌گیرد.

 فک و فیکس کننده تست مقاومت فشاری بلوک سیمانی

 

 فک خمش صفحه ای لوله PVC 

جهت انجام تست خمش لوله PVC  از این فک استفاده می‌شود. برای این منظور یک قطعه 15 سانتیمتری از لوله را برش زده و بین دو صفحه فک قرار داده و تست خمش بر روی آن انجام می‌شود.

 

 

 

                   

اصفهان - شهرک صنعتی مورچه خورت

خیابان اول - شیخ بهائی سوم - پلاک 143

031-45642951   و   09125780765

دورنگار: 45642952-031

info@bcmtesting.com